Ana Sayfa İletişim Üye Girişi Üye Ol
E-Posta
Şifre
Şifremi unuttum

Bu güzellik sayfasına "firmaların istediği” değil,KENDİ İSTEDİĞİM ürünleri yazıyorum.

Alış verişe çıkıyor, içerikleriniokuyor,satın alıyor ve KENDİ SEÇİMLERİMLE ürünleri deniyorum.

 

Soran oluyor da:

 

Yazdıklarım REKLAM OLSAYDI, acaba birbirine rakip firmaları da (!) beğenip yazar mıydım? :) Yahut aynı firmanın bir ürününü sever TAKDİR ederken, bir diğer ürününü "GÜVENSİZ" olarak yazar mıydım?...
 
                                                                                  Saygılarla...

MAC False Lashes Maskara 

Yıllardır,yaklaşık 12 yıldır bir markanın rimeline takılıp kalmıştım! Adını söylemeyeyim ama hayvanlar üzerinde test edilmesi çok canımı yakıyordu,ama çok da iyi kirpik belirleyen süper bir maskara idi. Vazgeçmem için daha iyisini aradım sonunda (2012 martında) MAC'ın bu maskarasına karar verdim.Artık diğerini almayacağım. Birincisi bu maskaranın içeriği tertemiz!

http://www.cosdna.com/eng/cosmetic_137570162.html
Bu linkten bakabilirsiniz.
İkincisi en az yıllardır tutkun olduğum diğer rimel kadar iyi. Küçük kirpikleri, en miniğine kadar kalınlaştırıyor ve topaklanmıyor. 

                                  Chanel Rouge Noir

Yeryüzünün en ünlü rengi, sadece tek bir markaya ait nasıl kalır işte ispatı! Chanel'in hydrabase (su bazlı) rujları kurutmayan bir formülle seri çıkardı. Ama benim ilgilendiğim rujun rengi! Nerdeyse 50 yıldır kadınların bıkmadan favorisi olan kırmızı, 18 numarası.

Hani derler ya her kadının dolabında bir küçük siyah elbise olmalı diye. İşte 50 yıldır bir numara olan bu siyah-kırmızı da her makyaj yapan kadının çantasında bulunmalı.

Dudakta eriyen yapısı ve satenimsi duruşuyla da bence süper!

Not: Kullanırken çok bastırarak sürmeyin, yumuşak yapısından dolayı kırabilirsiniz ruju. En doğrusu, pudralanmış ve kalemle çerçevelenmiş dudağa bir fırça yardımıyla ruju alıp sürmek. Çantada bilhassa bahar ve yaz aylarında ruj eriyebiliyor! Dikkat! Çok narin bir şey !
                                                   Takma Kirpik

                   
Misslyn Takma kirpik no:11 Yaklaşık 13–14 yıldır hep aynı marka ve aynı boy kirpik kullanıyorum. (2003) Misslyn, bir zamanlar üçgen oje şişeleriyle çocukluğumun süslü hayallerinden hatırıma gelir. Sanırım piyasadan kaldırıldı. Marka Avrupa ülkelerinde kozmetik marketlerde hala var. Özellikle tırnak bakımı, takma tırnaklar, tırnak süsleri ve kirpikler üzerine geniş bir standı var.
Kız kardeşim sağ olsun. Her sene bana yıllık istiap haddimi aşan miktarda kirpik taşıyor. Ardel takma kirpikleri buldum! Şimdi onları deneyeceğim...
                            

                                Bioderma Sensibio H2
(makyaj temizleyici)
(2008)
                               
Hayatımda kullandığım temizleyici ve yıpratmayan en iyi ürünlerden biri. Cildin doğal yağını zedelemeden, ama bir o kadar da kiri makyajı sökerek alan bir su! Göz ve yüz makyajını da aynı özenle temizliyor. En koyu olanını bile incitmeden ve uğraştırmadan çıkarıyor.
(Bülten eczanesinden Eftal hanıma şükranlarımla...) Bu suyu kullandığımdan beri makyaj çıkarmak bana külfet gibi gelmiyor. Bir pamuğa döküp tüm yüzü siliyorum, bitiyor.
Bioderma Sensibio'yu da banyomda en başköşede tutuyorum. Alkol yok, sabun yok, phénoxyéthanol yok! Kozmetik sektörü bakalım daha ne mucize ürünler çıkaracak?
(Babé'nin de aynı tarz bir ürünü var.Ama göz makyajını çıkarırken bu yakıyor gözleri.Aradaki fark bu)              


                                       Tri Actiline


Bu krem tüpünün adı :Tri aktiline
Almanya dönüşü (Duty free) serbest bölgeden geçerken kasanın yanında dikkatimi çekti.Mor ve sarı! Bayıldım tüpe. Ve üstünde şöyle yazıyordu: anında Sürer sürmez kırışıklıkları doldurur, görünmez kılar!!
Fiyatı da makul.Aldım...

Yakın plan çekimlerde ağız kenarı çizgileri, göz kenarı çizgileri, alın çizgileri üzerine az ürün koyup elimle ittirerek deriye yediriyorum..Çizgi üzerinde bastırmadan küçük tampon hareketlere..Bir dakika bekliyorum çizgi doluyor ve görünmez oluyor..

Uzun vadede de kırışıklığı içeriden onardığı söyleniyor kullanım yazısında..Ancak ben ANINDA etki için aldım..Gayet de memnunum...
Türkiye^de sephora dükkanlarda varmış...
Acil dışarı çıkacakken anında kırışıklıkları görünmez kılmak isteyen yorgun hanımlara duyurulur (Beyler de kullanıyormuş)

Tavsiye:
Fon döten sürmeden önce uygulayın. Fondöten üstüne denemeyin suratta iz gibi olur mat bir görüntüsü var çünkü...
Dudak kenarı çizgilerini doldurmak için sürün,bekleyin, kuruduktan sonra bir daha sürün doldurun kırışığı..Dudakları pudralayın sonra ruj sürün..

Far ve allık seçerken tek renkte takılıp kalmayın. Pembenin bin çeşidi, eflatunun maviye bakanından tutun da bordoya çalanına kadar bir sürü renk çeşidi var. Sarı tenliyseniz de "sararmadan" eflatun sürebilirsiniz. Tonu çok önemlidir.
Şu aşağıdaki renkler içinde yeşilin tonlarına bir bakar mısınız? (INGLOT makyaj standından çekilen bir küçücük kare bu... Diğer renkleri de, çeşitlerini de görseniz aklınız uçar!

             Benim, kendime renklerimi seçerek yaptığım Inglot  palet bu:

 
Su Yosunu Renkleriyle Mezuniyet Balosu Makyajı Uygulama videosu için tıklayın...
 

                                 INGLOT FONDÖTEN
               
Süper ince ama gayet iyi örtücü,tenle uyumu iyi sıvı fondöten.Özel fırçası ile en beceriksiz, makyaj yapamıyorum diyen hanımların bile gayet güzel uygulayabileceği bir fondöten. (2009)

                                  Inglot Fondöten uygulama fırçası   Christian Dior sprey bronzlaştırıcı.
                                      
Güneşle barışık olmayan biri olarak hele yaz ayları geldiğinde peynir gibi yüzle dolaşmamak için en doğal renkte hafif yanık durmak için kullandığım gayet uzun süre kalıcı ve leke yapmayan bir bronzlaştırıcı.Verdiğiniz paraya değer çünkü kaliteli ve ince yapıda.(2007)

 
                                         Deluxe Kaş şekillendirici
                      
          Seyrek kaşları şekillendirmek, renk vermek için yoğun yapısıyla hazırlanmış bir  jel.
En önemli yüz hattı olan kaşları belirginleştirir. • Sıcak havalarda bile mükemmel kalıcılık. • Bakım yapan bir kaş rimeli... (Kasım 2011)
 
                                              LR COLOURS KIRMIZI OJE- RUJ - KALEM
                             
Kırmızı riskli ama bir o kadar da kadınsı bir renk. İçinde hem cesaret var hem asalet...Herkes kullanabilir Ama bir şartla:
Kahve beyaz ve siyahtan aşka renklerin  kombine edilmediği bir tarzla...
Yani kırmızının zarafetini basitleştirmeden kullanabilmek için başka renkleri karıştırmamak gerek.
LR Colours'un hem ojesi hem rujuyla tıpatıp aynı renkteki kalemi süper! Kolay sürülüyor ama kolay çıkmıyor :) Yarısı çıkmış bir ruj kadar da kadını pasaklı gösteren bir şey yok herhalde.
Bunun için kırmızı ruj seçerken dudağı nemli tutması kadar çabuk çıkıp silikleşmemesine de dikkat etmeli.
Ben bu takımı sevdim. Kullanımı kolay ve bayrak kırmızısı da mükemmel. Hele kalemi! Sadece kalemle bile dudakların tamamını boyayabiliyorsunuz.Yumuşak kalıcı ve ince bir boya bırakıyor (Kasım 2011)
 
                                              MAC Prime+Prep cilt pürüzsüzleştirici
                          
 
 Dört rengi var. Nemlendiricinin üzerine,fondötenin altına uygulanan bir yeni ürün.(2012 ŞUBAT)Her renk ayrı bir iş görüyor. Ekran makyajlarında farklı tenlere kullanmak için 4 rengi de aldım.
                        
Kırmızımtırak ve cilt tonlarının farklı olduğu ciltlerin kullanmasına uygun "neutralise". Daha koyu tenlerin canlı görünmesine yardımcı "recharge", tenlerin lekeli yerlerini normal ten rengine ayarlamaya yardımcı "adjust" ve cansız tenlerin ışıklı aydınlık olmasına yardımcı "illuminate"...
                       Nemlendirici üzerine sürülüyor 35 spf koruması var.Bir dakika içinde ciltte oturuyor.Üzerine fırça yardımıyla fondöten sürülmesi gerek. Sıyırma hareketi yapmadan uygulanmalı ki prep yerinden oynamasın :))  Son olarak Toz pudra ile hepsi sabitleniyor...
Gözenekleri daha az belirgin yapıyor. Yüzdeki çıkıntıları daha tümsek göstermek için (yanak,burun üstü alın gibi) illuminate çok başarılı.
                                                 
                                           
                                                      Eyesential Mineral Powder
                             
Bu nedir diyeceksiniz? Alışılmadık renkler mor,mavi,gri sarı,kahve mozikten ince bir pudra. Efendim nemlendiricinizi sürüyorsunuz, üzerine bu pudrayı. Bir kere derinin lekelerini ciddi kapatıyor.İkincisi gergin ve çukurları düzleşmiş bir deri yüzeyi yapıyor,mineral olduğu için çok ince bir tabaka ama örtücü bir makyaj altı sağlıyor.
Bazen tüm makyajım bittiğinde, sadece burun üzeri, göz altları çene ve alına uyguluyorum aydınlık ve girintisi çıkıntısı ölçülü bir yüz oluşturuyor. Işığı kıran prizma renkler ton farklılıklarını güzel örtüyor.
Sevdim bunu!
                                         Fresh Minerls renkli nemlendirici 20 spf
 
                                    
Kozmetik fuarında gezerken freshminerals standından aldım.(beraber yazılıyormuş bu iki kelime şimdi fark ettim.Neden beraber anlamadım ya) :)
Hem çoook ince bir yapısı var, hem de gayet iyi örtücü. Mineral fondötenlerin kullanımları çok rahat. Toz olanlarını pek sevememiştim. Bu fondötenin ucunda uygulama fırçası var. Bir tur çevirince tüpteki fondöten fırçanın tüyleri arasından çıkıyor ve uygulamayı çok kolaylaştırıyor. Elinize tırnağınıza bulaşma derdi yok. Fazla alıp, fondöteni boşa telef etme riski yok. Gayet akıllıca tasarlanmış.Tatile giderken makyaj çantasına dökülmez akmaz..Çok avantajlı. 20 Spf koruyuculu olması da yazın içiniz rahat dışarı çıkmanıza vesile.. :) 
 
                         
Kapağında IVORY yazıyor ama o kadar da açık bir renk değil. Açık esmer Türk kadınına "tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş" diyeceğimiz- tam uyan -bir ton bu. Bir ton koyusunu da layaım yzaın az daha rengim koyulaşırsa kullanırım dedim. Firmanın stokları bitmiş! Bekleyeceğiz napalım...
 
                                                                     Max Factor Allık
                                                                    Classic Pink 221
Bourgois allığımın artık üretilmediğini duyunca mecburen benzer bir doğal pembelik arayışına girdim. Max Factor'un bu allığını sevdim.Sebebiyse çok basit:Doğal bir pembelikte olması.
Bazı allıklar kutda göründüğü rengi tende vermiyor.Bu klasik pembenin içinde hafif bir somon rengi de var.
                                                
                                                 Sevdim! :)
Koşmuş ta yanaklar pembeleşmiş gibi bir ton veriyor yanakta.
 
Nude Makyaj Uygulama videosunu izlemek için tıklayın...
  
                                                                 Kiss Göz Kalemi
 
                                
Ucuz kalemlerin cezasını kirpik dipleri çeker! Bu yüzden göz kalemi alacaksanız kaliteli olanından seçmek zorundayız. Yumuşak olmalı, akmamalı, dağılmamalı . Ama sert de olmalı ki açarken uç kırılmamalı kalemtıraş ıçinde kalemin yarısı kalmamalı..
:)
Kiss kalemlerin dudak kalemini daha önceden kullanmıştım ama bir düzine kadar kalem arasından marka adını, ancak şimdiki göz kalemini alınca anımsadım.
Bir gümüş rengi bir de mürdüm eriği rengi göz kalemi aldım.
Siyah göz hattını çok sert yapıyor bakışlar delip geçecek gibi olan makyajı sevemediğimden bu morun kahveye bakan rengini pek sevdim.
Gümüş rengi olanı da kirpik dibinde çok güzel bir ışıltı yapıyor.
Hatta sadece bu gümüş hattı yapıp bir maskara sürerek  bile hoş bir makyaj elde edebilirsiniz.
 
                                       Missha M SWIRL BB SUN BALM SPF 50++
                           (HEM FONDÖTEN HEM BAKIM KREMİ HEM AYDINLATICI)
 
                        
 
Lekelerden bıkmış biri olarak, onca korumaya rağmen her yaz bittiğinde bir iki yerde yine leke görünmesi beni deli ediyor! 
Serum, üzerine nemlendirici, onun üzerine güneş koruyucu en son da fondöten sürmekten fenalık geldi!
Benim gibi kat kat ürün sürmekten de gına getirenlere sanırım bu yeni keşfim çok keyifli gelecek. Çünkü bu yaz sonunda keşfettiğim için geç kaldım ama seneye rahat olacağım.
Bilhassa lazerle leke tedavisi görenlerin, kimyasal peeling sonrası sıkı bir SPF ile korunması gerekenlerin can simidi olacak bir krem fondöten bu.
Missha, biliyorsunuz Kore ilaç dairesinden onaylı çok güvenilir içerikli bir marka. Gözaltı kapatıcısından sonra bunu da keşfetmem şunu gösteriyor: Yakında tüm makyajlarımı Missha'dan alabilirim.
 
                            
 
 
 
 
 
Yapısı krema gibi, incecik ve sürülmesi çok kolay. Deri üzerinde tabaka da yapmıyor. Ben bu ten rengini de ürünün kendini de çok sevdim.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                         
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Missha M COVER MASTER STICK CONCEALER
 
                     
 
Her şeyden önde Akol yok!Paraben yok, mineral yağ yok. Bu gözaltı kapatıcısı Air Matrix sistemle üretilmiş. Cildiniz küçük hava kanalcıklarından her zaman hava alıyor. Nefessiz bırakmıyor -ki bir makyaj malzemesi için- çok önemli bir özellik. 
Özel sakinleştirici ve nemlendirici özellikleri olan bir mantarın yapısındaki liflerin, liyofilize edilmiş hali "mikro pudra" olarak içeriğe konulmuş.
Sürülüşü kolay. Çizgilere dolmuyor. Süper! 
 

                       Physicians Formula Shimmer Strips Krem Eyeliner

                          
                                           (Üç renkli kalıcı eye liner)
 
                                 
Ankara uçağını beklerken hava alanındaki eczanede gözüme çarptı. Çok akıllıca yapılmış bir dizayn, parfümsüz ve  parabensiz, mutlaka bir tane almalıyım dedim. 42 TL 
 
Mor, siyah ve muhteşem bir yeşil minicik küpler, altlarından birbirlerine kavanoz gibi vidalanan bir sistemle yapılmış.Yanında da minnacık şirin mi şirin uygulama firçası var.
Kozmetik canavarı durur mu?  Aldım elbet!
 
 (Physicians Formula'nın bazı pudralarında hiç sevilmeyen kimyasal "Aluminium Starch Octenylsuccinate" olduğunu araştırma sitelerinden bildiğim için ,içeriğini de okudum aldım)
 
 :)
 
                                    
 
Bir heves uçağa binince açtım eye linerlerimi Ama orta kattaki mor rengin olduğu küp, yukarıya sıkı vidalanamadığı için kurumuştu!
Ay nasıl bir hayal kırıklığı anlatamam.
Oysa ben makyaj atölyemde bunu kullanacaktım hanımlara gösterecektim cicimi...
 
Nasılsa akşam uçağıyla döneceğim indiğimde değiştiririm dedim. Gittiğimde eczanedeki tüm "green eyes" ürünlerini tek tek açtık. Hepisinin orta katındaki mor kurumuştu! 
:(
Fabrikasyon hatası .Olabilir elbet ama biri söylese de ürün toplatılsa bari.
                     
                                 
                                    
Elbette hepsini geri vermek yerinde "en az kurumuş" olanını aldım ve eve geldim. Buna kozmetik sapıklığı deniliyor  :)
 
                               
 
Physicians Formula Green Eyes eye linerlerimi her gün kullanıp bir an önce bitirme derdindeyim.Kurumadan...  :(  (25 Eylül 2012)
                                      
 
                                            Shiseido Translucent Loose Powder
 
                                                               (TOZ PUDRA)
 
                                         
                                          
Malum fondöten üzerine taş pudra sürülmez. Yoz pudra ile sabitlenir ama gün içinde taş pudra ile parlayan yerlere rötuş yaparsınız.
Toz pudram bitti. Kryolan'dan gidip alacak vaktim de yok. Mecburiyetten atladım Ümraniye Meydan'a, YKM mağazasına gittim.
Shieido toz pudrama Kryolan'ın tam 2 katı ücret ödemek hiç hoşuma gitmedi  :( 
              Tamam incecik, gerçekten çok ince ve kadife gibi, kalınlık yapmadan cildi matlaştırıyor ama ya fiyatı ve gramajı?  
Bu toz pudra 18 Gram! Fiyatı da 110 TL
(İndirim sitelerinden birinde 79 TL'ye olan fiyatını görünce kendime daha da kızdım. )
 
Kryolan toz pudram 60 Gr. Fiyatı da 49 TL idi en son aldığımda 
Artık stoklu davranacağım ve Kryolan toz şeffaf pudram bitmeden, bir tane alıp çekmeceme koyacağım. 
 
 
                                                  Logona Organik sertifikalı Ruj
                                                  
                            
 
                           Peach No:04
 
                           BDIH ve LaTrue sertifikalı ruj...
                            
Bu benim için çok güvenli içerik demek.
Zehirlenmeden, kurşun yutmadan, doğa ananın bize verdiğini  vücudumuza zarar verecek kimyasallarla karıştırmadan makyaj yapabilmek için fiyatı da yapısı da gayet makul bir makyaj ürünü. (54 TL) Antiaging etkili, dudak bakımı da yapıyor
 
                                               
                                          Logona Organik Çift taraflı Kalem Ruj
                                                   (Gül ağacından yapılmış)
                                               
                                                            No:05 Ruby Red
 
                             
 
Tahta kalemlerin çoğu sentetik materyalle, tahta görüntüsü verilerek yapılır. 
Bu kalem gül ağacından yapılmış Organik sertifikalı.
Yani içindeki boyar maddeler de doğadan elde edilen, yaşlanmayı geciktirici organik katkılarla imal edilmiş bir makyaj malzemesi.
Alerjik hanımlar için can kurtarıcı bir kozmetik.
                               
 
Yapısı? Yumuşacık! Çok sık açmanız gerekiyor neredeyse her sürüşte bir "uç" kadar dudağa ürün gidiyor. Olsun! Çabuk bitmesi değil, sağlıklı ürün olması önemli değil mi?
 
Bir ucu mat, hafif daha parlakça diğer ucu, iki farklı renk bir kalemde... ( 25. Kasım 2012)
 
                      
 
 
                                         AUBREY ORGANİCS MAKYAJ ÜRÜNLERİ
 
 
                                                      
 
                       Doğayı ve hayvanları rahatsız etmeyen firmalardan biri!
 
18 Aralık 2012'de kendime makyaj videoları çekimlerinde kullanmak için bir Aubrey seti edindim...
Aubrey'in çok çekici bir yanı var: Doğal ürünler birliği onaylı mineral makyaj malzemesi bana kimseye alerji yapmadan makyaj uygulama imkanı veriyor. Deriyi hırpalamadan, zehir içermeyen ürünlere hepimizin o kadar ihtiyacı var ki!
Evet, gamı çok geniş değil. Mineral fondöten, allık ve rujlardan ibaret. 
Ama eyeliner, maskara, farlar için de -Aybrey Organics gibi- içerik garantili diğer firmalardan da ürün ediniyorum ve kozmetik satış sitemiz www.lilakutu.com adresinde uygulama videolarıyla size sunmaya çalışıyorum.
 
                   Aubrey Organics'in 4 ayrı renkte Mineral allığı var. Gramajları 3 gr.
 
                          
 
Yumuşacık ince, ipek gibi mineral toz allıklar. Pigmentleri oldukça kuvvetli. Fırçanıza çok az bir miktar alıp renklendirmek istediğiniz elmacık kemiklerine dokundurmanız yeterli. 
            Cilde önceden, nemlendiricinizi sürmenizi ve "Translucent base" adlı mineral fondöteni hafif nemlendirilmiş fondöten fırçasıyla  cilde uygulamanızı tavsiye ederim.
    *  Starlight pink adlı toz allık, aydınlatıcı olarak elmacık kemiklerinin, yüksek ve göze yakın yerlerine kullananılabilir.
Hele gece makyajında doğal bir ışıltı için süper bir alternatif.
   *  Bronzed peach adlı mineral allığı da çok renksiz tenler, hafif bronzluk için tüm yüze tül gibi yayıp güneşli bir canlılık katabilirler.
 
İçeriğinde neler var:
 İpek toz, Carnauba balmumu, organik tapyoka nişasta, lauroyllisin, mika, demir oksitler. Ayrıca Beta vulgaris (pancar) tozu, karmin
 
 

The Balm Girls

Lipstick Mia Moore

Mat, derin kırmızı ,yumuşacık bir ruj

 

 

Niyetim provalardan yorgun argın çıkmışken sadece acil bir takma kirpik satın alıp eve dönmekti.

Ayaklarım beni Gratis’in içine götürdüğünde her zaman olan oldu. J

Ona bakayım, şunu deneyeyim, a bu da varmış derken sepeti doldurup kasaya geçtim.

Rengine kanıp, satın aldığım rujları birkaç kere kullandığımda genelde pişman olmuşumdur. Bunların içerisine ünlü X markaları da dahil…

Lakin bu rujun sadece ambalajı değil,kadife gibi yapısı da çok hoş. İyi nemlendiriyor.Dudaktan kolay kolay çizgilere taşmıyor, akmıyor, kurutmuyor.

On puan! Renk de güzel.

Birçok kırmızı rujum var ama bu ruj da “Golden Rose’un Ultra Rich Color lipstick no: 48” i kadar gözüme giren rujlardan oldu.

Kutusunu çok sevdiğimden atamadım (ne edeceksem artık) Bulurum içine koyacak bir şeyler J)

Kırmızı rujlarda en iyi üçü say deseler:

1-    Mac Russian Red

2-    Golden Rose no:48

3-    The Balm Girls Mia Moore

Tek sorun, kutusu siyah olduğundan beyaz yazıyla yazılmış karınca duası gibi duran içeriği bir türlü çözemedim.

 

                                          Makyaj çantasında bulunması gereken üç temel ruj rengi

                                                        Golden Rose Ultra Rich Color Lipstick

                                                  

Ruj,çok hassas bölgeye sürülen bir kozmetik. Mukoza dediğimiz korunmasız deridir dudaklarımız. İçeriğine çok dikkat etmek gerekiyor

Bu nedenle markanın fiyakalı olmasından çok rujun içeriğinin nasıl olduğu çok önemlidir. Rengine çarpılıp aldığınız bir ruj, zehir yumağı da olabilir…

Bu rujlar E vitamini ve shea butter (karite yağı) içeriğiyle inanılmaz kaliteli, renkleri kalıcı,dudağın nemini koruyor ve kaliteli.

UVA/UVB filtreleri var ve arılardan çalınmış (!) balmumu kullanılmış.

Özenli ve alkışladığım bu Türk markasının dünya devi bir kozmetik şirketi olup bunu cihana bağırmamalarını anlayamıyorum!

Ben olsam ortalığı inletirdim.

Yerli malı ürünlere düşkünlüğüm bilinir ama özellikle DÜRÜST insanlara sonsuz saygım oluşuyor.

 

                                              

 

Bu üç rengi seçmemdeki en büyük etken kaliteleridir.

İkinci seçim sebebim de bu renklerin sarışın, kumral, esmer fark etmeden her kadının kullanabileceği üç renk olması… (10 Mayıs 2013)

 

                                    

Yorumlar Yorum Yaz

deniz aksoy 2014-02-09 19:59:33

Deluxe Kaş şekillendiriciyi nereden bulabilirim yardımcı olur musunuz?önerebileceğiniz markalar var mı? benefit çok pahalı ve çok da etkisini beğenmedim.

Ayşenur'dan Not:

Merhaba,

Kaş şekillendirici set var:

http://www.lilakutu.com/urun/salon-perfect-kas-seti-

Bir de bu ürün sanırım sizin aradığınız işlevi görüyor.

http://www.kozmomarket.com/p-7807-Kas-ve-Kirpik-Bakimi-Ardell-Kas-Duzeltici-ve-Sekillendirici-74764750211-Ardell-.html


sevgiler

sevgi gürsoy 2013-07-22 12:29:50

ayşenur hanım çok beğendim sitenizi tşk. size bir sorum olacak benim vücudum da çok tüğ bulunmakta sırtımda kollarımda yüzümde.. Yüzümü kollarımı alabiliyorum fakat sırtımı alamıyorum alamamda. sizce napmalıyım acil yarıdm edin nolursunuz

Ayşenur'dan Not:

Sevgi Hanım tüylenme hormonal bir sorundur. Mutlaka bir endokrinolog'a başvurunuz.
Belki polikistik over rahatsızlığınız var?
Doktor size yardımcı olacaktır.

Kıllar alarak azalmaz. Sadece belli bir süre için (15 gün) yok edersiniz. Çözüm kan tahlilinizden olacaktır.

Sevgiler

emel Ceylan 2013-05-21 00:15:45

Ayşeqül abla selamlar..ben Crohns hastası olduğum için bağışıklık sistemimde çok zayıf kullandığım ilaçlardan dolayı bana tamamen doğal bi komple yüz ve göz temizleme toniği ve nemlendirici adı verirmisinis..çok önemli bu benim için şimdiden tşk..: )

Ayşenur'dan Not:

İetişim ve Ziyaretçi Defteri bölümlerinde yer alan "Güzellik/kozmetik hakkında sorularınızı ziyaretçi defterine yazmayınız!" uyarısında yer aldığı üzere;

Sorularınızı http://www.lilakutu.com/lilapedia/sor adresinden yanıtlıyorum.
Soru sorabilmek için önce üye olmanız (ücretsiz) sonra güzellik profilinizi eksisiz doldurmanız gerekiyor.
Soru e-postanıza isterseniz cildinizin durumunu gösteren fotoğraf da yükleyebiliyorsunuz."

Ayşenur Yazıcı

ferda coşkun 2012-01-29 10:15:07

iyi günler ayşenur hanım benim gözlerim iri ve kirpiklerim uzun fakat kirpiklerim aşağıya doğru ne yaptıysam kıvrılmıyor (kirpik kıvırma aleti maskara çeşitleri)
YALNIZ KİRPİK PERMASI İLE İYİ NETİCE ALDIM sanki bu perma kirpiklerimi biraz kırıp azlttı ne yapabilirim

Ayşenur'dan Not:

Merhaba,
Kırpik kıvırma aletleri keskin bir sıkma ile kirpiği kıvırdığından ,zamanla oraları kesikler ve zayıf noktalar oluşturuyor ve kirpikler kırılabiliyor.
Size kaşık ile kıcırmayı anlatan bir video yolluyorum.
Çok işinize yarayacaktır. Hem kirpiğe zarar vermez hem de ciddi "yuvarlakça" kıvırma yapar.

http://vimeo.com/6372963

Sevgilerle

meyra 2012-01-02 23:29:26

merhaba aysegül hanım ben 26 yasındayım.cıldıme uygun bı nemlendırıcı tonık arıyorum.t bolgem yaglı bı cılde sahıbım ve burun cevremde gozeneklerım var.akne problemım yok.benım yasıma uygun ne onerırsınız.gozenek sıkılastırıcı olarak yuz temeızleme,tonık olarak onerınızı ıstıyorum sımdıden tesekkur ederım

Ayşenur'dan Not:

İetişim ve Ziyaretçi Defteri bölümlerinde yer alan "Güzellik/kozmetik hakkında sorularınızı ziyaretçi defterine yazmayınız!" uyarısında yer aldığı üzere;

Sorularınızı http://www.lilakutu.com/lilapedia/sor adresinden yanıtlıyorum.
Soru sorabilmek için önce üye olmanız (ücretsiz) sonra güzellik profilinizi eksisiz doldurmanız gerekiyor.
Soru e-postanıza isterseniz cildinizin durumunu gösteren fotoğraf da yükleyebiliyorsunuz."

Ayşenur Yazıcı

Tüm yorumları oku
Ziyaretçi İstatistikleri
IP Adresiniz Bugün Toplam
54.90.107.30 284 4468375