Ana Sayfa İletişim Üye Girişi Üye Ol
E-Posta
Şifre
Şifremi unuttum

(Bu sayfadaki ürünlerin hiçbiri reklâm amaçlı değildir. Hepsi, deneyip ve sonuçlarını görerek kullandığım kendi seçimlerimdir)

Bu güzellik sayfasına "firmaların istediği” değil, KENDİ İSTEDİĞİM ürünleri yazıyorum.

Alış verişe çıkıyor, içerikleriniokuyor,satın alıyor ve KENDİ SEÇİMLERİMLE ürünleri deniyorum.

Soran oluyor da:
Yazdıklarım REKLAM OLSAYDI, acaba birbirine rakip firmaları da (!) beğenip yazar mıydım? :) Yahut aynı firmanın bir ürününü sever TAKDİR ederken, bir diğer ürününü "GÜVENSİZ" olarak yazar mıydım?...
Saygılarla...

Kozmetikle ilgili, güvenip kullandığım ürünleri size tanıtmadan önce belirtmem gerek bir iki nokta var.
Kozmetik alırken fiyatı tabii ki önemli ama "sağlığınız mı yoksa para mı önemli" diye kendinize bir kez daha sormanız gerek Stres konusunda da söylenecek iki kelam burada olmalı diye düşündüm...
 
Stres vücudun gıdalardan gerekli vitamin ve mineralleri alma gücünü azaltır, bağışıklık sisteminizi güçsüzleştirir. Sizi virüslere ve mikroplara karşı savunmasız hale getirir.
Vücudunuz böyle zayıf bir sisteme bol yapay gıdalar ve toksinli kozmetikler de alıyorsa, hastalanmamayı beklemek mucize olur. .
 
Bence aşağıdaki tabloya bir göz gezdirin ve alışverişe çıktığınızda, tasarruf yapmanız gereken yerin kozmetik olmadığına ikna olun!

İşte her gün kullandığınız kozmetik ürünleri içinde sağlığınızı bozan maddeler:

(Yahut başka bir deyişe: Her gün yavaşça hastalanmak için (!) kullanacağınız maddeler)
Ürün Adı İçerdiği zararlı maddeler
Diş macunları Fluorin, sodyum florid, sodyum lauryl sulfat
Ağız yıkama suları Sodyum lauryl sulfate, tatlandirici, alkol
Makyaj malzemeleri Talk pudra, Toulen, formaldehid
Oje Dietanolamin, propilen glikol, hindistan cevizi yagi
Şampuan Dietanolamin, propilen glikol, sodyum lauryl sulfate
Saç kremi Sodyum lauryl sulfate, benzoik, benzyl dietanolamin
Banyo köpüğü Dietanolamin, propilen glikol, sodyum lauryl sulfate
Tras köpüğü/kremi paraben
Deodorant Alüminyum, bütan, propan, propilen glikol, talk pudra
Duş Jeli Sodyum lauryl sulfate, benzoik, benzyl dietanolamin
Allık Talk pudra, titanyum dioksit
Fondöten Mineral yag, petrolatum, talk
Sabun Propilen glikol
Saç Boyası Peroksit ve diğer kanserojen maddeler. Hamilelerde düşük yapmaya yol açabilir.
Göz farı Paraben
Tüy dökücü kremler Arsenik, Tioglikolik asit
Ruj Lanolin, propilen glikol, bütilparaben
Aseton Aseton toksik madde
Hazır bebek bezleri Sentetik parfüm, yapıştırıcı, koyulaştırıcı maddeler, beyazlatıcılar ve sodyum poliakril denen ve tamponlarda kullanıldığında toksik sok sendromuna yol açan madde
Klorinli su İçindeki asit sayesinde diş minelerinde aşınma. Vücuttaki nitrojenle temasından çıkan gaz solunduğunda astım.
not:"Talk zararlı değil ki" diyenlere:
Talk, kayadan üretilen bir mineraldir.
Kayalar parçalanır, kurutulur ve un gibi ufalanır. İşlenmesi sırasında bir dizi kalıntı mineral bertaraf edilse de "asbeste" çok benzeyen minnacık fiberler (lifler) ayrılmadan kalırlar.
Talk kanserojen olan asbestle yakından ilişkilidir.
Talk parçacıklarının kanser kurbanlarının yumurtalıklarında ve akciğerinde tümöre neden olduğu gösterilmiştir.
 
Son otuz yılda bilim adamları talk parçacıklarını sıkı bir inceleye tabi tutmuş ve asbestle aralarında tehlikeli benzerlikler bulmuşlardır.
 
Bu kanıtlar doğrultusunda FDA (Federal Drug Administration) 1973'te, kozmetiklerde kullanılan talktaki asbest-benzeri fiberlerin miktarını sınırlayan bir karar taslağı hazırladı!
 
Ancak bugüne kadar herhangi bir düzenleme yapılmamış ve kozmetik amaçlı talk, federal hükümetin düzenlemeye tabi tutmadığı bir madde olarak kaldı.
 
Bu eylemsizlik, Ulusal Toksikoloji Programı'nın, asbest-benzeri fiber içermeyen kozmetik amaçla kullanılan talkın, deney hayvanlarında tümöre yol açtığını ortaya çıkaran 1993 tarihli raporunu göz ardı etmektedir.
 
Asbest-benzeri fiber içersin ya da içermesin kozmetik amaçla kullanılan talk pudrası bir kanserojendir.

PCO sheep placenta Mask (2008'den beri 15 günde bir uyguluyorum)
 
 
Koyun plasentası maskesiMucize maskem! Ankara'da tanıştım ve şimdi bildiğim kadarıyla İstanbul'da da satış noktaları var. Özellikle enstitülerde, çok özel toparlama gerektiren durumlar için cilt bakımında kullanılıyor. Ama siz de bir kutu alıp evde kullanabilirsiniz. İçinde 12 tane steril ambalajında gazlı beze emdirilmiş plasenta var.
AB normlarına uygun,içeriği sağlık bakanlığı tarafından denetlenmiş bir ürün.Firma isteyene raporu yollarım diyor! İşte kendine ve sattığı hizmete duyarlı firma budur!

www.guzellikmaskesi.com adresinde satıldığı yerlerin adreslerini bulabilirsiniz.
Sadece hücre yenilenmesi yahut moda adıyla "anti aging" için değil, mimik hareketlerinden oluşan kırışıklıkları düzeltmek için süper bir ürün! Gidip yüzünüze gözünüze iğne yaptırmaktan, herkese benzeyen bir "şiş surat" sahibi olmaktan bin kat daha iyi bir sistem. Cilde gerekli tüm aktif maddeyi verip, işi vücudunuzun onarmasına bırakın!

Tendeki toksik maddeleri atıyorsunuz (Detoks gibi yani) tendeki lekelerin rengi inanamayacağınız bir mucizevî hızla açılıyor... Cilt daha dolgunlaşıyor ve dirileşiyor. Eh, içerikteki mineral ve vitamin de cildi destekliyorsa, bu maskeyle gerçekten kendinizi muhteşem bir değişim içinde buluyorsunuz.

Özellikle enstitülerde ve doktorlar tarafından yenik ciltleri tedavi için de kullanılıyor bu maske. Lazer sonrası cildin sakinleşmesi için, cilt soyulma işlemlerinden sonra yenilenmeyi düzeltmek ve hızlandırmak için sıkça başvurulan bir maske. Kojik asidin kozmetikte çok ender kullanılan ürünlerinden biri bu...
 
Kullanımı:Plasenta ile ıslayılmış bu bez maskeyi yüze yayıyorsunuz. Hava kabarcıkları kalmadan yapıştırıyorsunuz iyice yüzeye. 20 Dak. bekliyor ve bezi çıkarıp atıyorsunuz.(Bir daha aynı maske kullanılmıyor) Yüze 6 saat su değmemesi gerek
Bu yüzden gece yapıp yatmakta fayda var. Yüzde daha uzun süre bekletmek isterseniz,en fazla 35-40 dakika olmalı bu. Çünkü plasenta bezden yüze geçiyor,emiliyor ve bez kuruyor. O zaman yüzde tutmanın anlamı yok.
 
Detaylı bilgiyi edinmek için tıklayın...

İÇERİK:

Hyalüronik asit: Derinin temel elemanlarından biridir. Deri içinde bol miktarda bulunur. Suyu çeker ve cildin nemli kalmasına yardımcı olur. Medikal estetik alanında yüz ve boyun çizgilerinin (daha çok yüzeysel olanların) doldurulmasında kullanılmaktadır. Cilt tarafından emilen ve kolay kabul edilen bu madde sayesinde cilt maksimum nemlenir ve dış etkenlerden korunur..
Kolajen: Vücudumuzdaki tüm proteinlerin ¼'ü kolajendir. Cildin ve iç organların esnekliğini sağlayan ana yapısal proteindir. Kemikler ve dişler de kolajen' e eklenen mineral kristalleri ile oluşmuştur. Kolajen vücudumuzun yapısını oluşturur. Yumuşak dokuları destekleyerek cildin sıkılaşmasını sağlar.
Kojik Asit: Kojik asit doğal ve tesirli leke açıcıdır. (pirinçten elde edilir) Fazla renk üretimini geciktirip renk üreten sistemi parçalayarak leke oluşumunu azaltır. Var olan lekelerinde kaybolmasına yardımcı olur.
Koyun plasentası: Yoğun vitamin, protein, yağ ve su içerir. Cildin kısa zamanda beslenmesi, nemlenmesi ve yenilenmesini sağlar.
Vitamin E: E vitamini, yağda eriyen bir antioksidan olup, hücre zarının bütünlüğünün korunmasında rol oynar. Yaşlanma sürecini geciktirir ve hücre yenilenmesine yardımcı olur.
Vitamin C: C vitamini, sabit, düşük ph'lı, yüksek yoğunluklu, L-askorbik asit formüllü, yaşlanmaya karşı korunmada anahtar vitamindir. C vitamini kuvvetli, suda eriyen antioksidan olup, kolajen ve elastin yapımında hayati bir yardımcı faktör olup, cilt rengini yenileyen geliştiren (pigment problemlerini önleyici) bir özelliğe sahiptir. Zararlı ışıkların cildimize karşı zararını önleyicidir.
AloeVera: Dış etkenler ile oluşan cilt hasarının tedavi edilmesi sağlar. Yıpranmayı azaltır. Ayrıca cildi gerginleştirir. Ve elastikiyet kazandırır
NOT:
(İçeriğinde Amerikan İlaç ve Gıda Dairesinin kullanılmasında sakınca görmediği paraben miktarının 1/100'ü kadar paraben olduğunu biliyorum) Bu miktarın, hepimizin ketçap yerken, hazır yemekler tüketirken, öksürük şurubu içerken aldığımız YASAL miktardan 100 kat az olduğunu biliyorum.Ve şahsi kararımla kullandığım tek parabeni üründür)
Plasenta gibi zengin içerikli bir sıvının koruyucu konulmadan, çürümesinin küflenmesini önlemenin mümkün olmadığını da biliyorum... İçerik, sağlık bakanlığı tarafından yasal olarak onaylı.
 
 

Masque Hydo TenseurAcil durum maskem! Bu jöleyi cilde sürüp 10 dakika bekleyin... Yorgunluğu silmeye birebir! Yeniliyor, cilt anında sıkılaşıyor ve yorgunluk belirtileri yatışıyor E ve C vitamini cilt direncini güçlendirdiği için, sık makyaj yapanların sürekli kullanımıyla ten tazeleniyor ve enerji kazanıyor. Bilhassa sarkmalar başlamak üzereyse... Göze kaçırmayın. Ilık suyla durulayıp gece ise gece kremini, bir davete gidecekseniz nemlendiricinizi sürün. Ve makyaja başlayın. Skincode'da beni yönlendiren içeriğinde hayvansal içerik olmaması, koruyucu katkı maddeleri olmaması, renk ve parfüm olmaması. Üstelik ekmek mayası ile cildi desteklemek fikri bana çok sağlıklı geldi. Kullandım ve baş maskelerimden biri oldu.(2009)


Duş kahkahası Lush

Lush adlı bir markaya dadandım son 3-4 aydır. Dükkanın önünden geçerken bir şey beni içeriye mıknatıs gibi çekiyor. Dükkandan dışarı sızan o" hayatın hoş kokusu" mu yoksa şeker,karamel, vanilya, msik,sandal kokularının en saf hali mi nedir bilemiyorum ama deniz anası şeklinde (!) bir mor duş jölesine aşık oldum!!! (2010)
Banyo yaparken çiçeklerin üzerinde yuvarlanıp kahkaha atıyorum sanki...Acayip bir şey.CERADOLİN krem
(Eczacınıza danışarak Eczaneden alabilirsiniz)

Kurumaktan acıyan ciltler için BİR NUMARA BİR NEMLENDİRİCİ VE YUMUŞATICI. Cildime lazer yaptıklarında bir hafta süreyle kullandım ve muhteşem bir cilt yenilemesi yaptı...Hele hele lazerin o yakma işleminden sonra su ve yağ dengesinin yeniden kurulmasına o kadar ihtiyacı var ki cildin..(2009)
Eğer hassas ve kuru cildiniz varsa tereddüt etmeden tavsiye edeceğim bir onarıcı krem Ceradolin

Huiles&Baumes göz serumu

100 bitkisel yağlar içeriyor, sertifikalı bir biyolojik ürün.Güvenli ve çok doğal kokusu var. Parfümle bastırılmamış.
Kendi kokuyor.Doğanın kendi!!..
İçeriği de öyle PARABEN içermiyor. ECOCERT ve BIO sertifikları ile onaylı.
İnce kırışıklıklar için hızlı ve etkili işleyen saf bir ürün.
Her sabah akşam göz çevresine 2 DAMLA uygulanıyor.Üzerine makyaj yapabilirsiniz.(2010) Dermatit olan ciltlerde doktora danışarak kullanılması gerekir.
(Bazı yağlar dermatiti artırabilir çünkü...)
 
Ürünleri incelemek için tıklayınız...

Huiles&Baumes marka 24/24 intense cream

Cildi aydınlatan %100 doğal ve "zararlı içeriği olmayan" konsantre bir antioksidan. Nemlendirirken,onarıyor, yatıştırıyor. İçeriğinde koruyucu da olmadığı için 6 ay içinde ürünü tüketmeli.!! :)
Sabah ve akşam kullandığınız kremin altına, boyuna ve yüze uygulanabiliyor. Yüksek nem de veriyor. Susuz ciltler için mükemmel bir kurtarıcı,"iyileştirici" kozmetik.
 
Ürünleri incelemek için tıklayınız...
 
 
"SERUM ECLAT DU VİSAGE" BU DA LEKE AÇICI SERUM


.Siyah noktaları giderdiği söyleniyor ama bence sayılması gereken özelliklerinden en sonuncusu bu olmalı. Çünkü siyah noktaların genel sebebi fazla yağ salgısının deri üzerindeki kir ve tozla birleşerek tıkaç haline gelmesidir.
Bu derum yüzeysel değil, derinin alt tabakasında işlev gördüğünden bu etkisinin ;zamanla cildin sıkılaşmasıyla alakalı olması söz konusu...
Ciltteki fon farklılıklarını kaldıran bu serumu da 24/24 'ÜN ALTINA kullanarak 3-4 ay içinde pırıl pırıl ,lekesiz,bir cilde kavuşabilirsiniz. Hem de ZE-HİR-LEN-ME-DEEEN!!!( Bu serumu lekelerim geçene kadar kullandım-2010)
 
Not: Lekeleri geçiren ürünler kullanırken LÜTFEN güneşle temasını da kesmeniz gerektiğini unutmayın. Yoksa ÜRÜN RENGİ AÇAR ama GÜNEŞ KOYULTUR olduğunuz yerde kürek çekersiniz. Sonra "bu ürün hiç bir işe yaramadı" demeye hakkınız yok
 

Lekenin doğasıdır bu!

 

Ürünleri incelemek için tıklayınız...

 

SKINCODE ESESTIAL 30 SPF NEMLENDİRİCİ KORUYUCU
Yaz aylarında hem iyi bir nemlendirici hem de güneş koruyucu beraber olsun diyenlere işte iyi bir kozmetik. Güneşin hem zararlı ışınlarından korunuyor hem de yüksek nem sağlıyorsunuz. Parabensiz ender kozmetiklerden biri.Sık terleyen ve kat kat kozmetik sürmekten daralan hanımlar için mucizevi kozmetik. (2011 de Kullandım)
 
PCO Anti Wrinkle göz maskesi
İşte "ameliyat olmak istemiyorum" diyen ve göz kapağında sarkma, göz çevresinde bol kırışık olan kadınların kurtarıcısı.
Bitkisel bazlı etkisi yüksek, bir kutuluk kürle dahi göz çevresini yepyeni yapan bir maske. Formülü yenilenmiş. Sarkık göz kapağı için en etkili ürünlerden biri. Normalde haftada 2-3 kez uygulanıyor. Ama yaşınız ileri, sorununuz epey ilerlemişse bu kürü gün aşırı uygulayarak da hızlı sonuç alabilirsiniz.
Göze kaçmaması gerek! Bu yüzden YÜKSEK BİR YASTIĞA UZANIN. Yanınıza aynayı alın. Poşeti açıp maskeyi gözün tamamını kaplayacak şekilde , altında hava kabarcıkları kalmayacak şekilde bastırıp yerleştirin. Gözlerinizi kapayın ve 20 dakika sonra maskeyi çıkarın. Göz çevresinde kalan serumu hafif masaj yaparak cilde yedirin. Maskeyi yaptıktan sonra yüzünüze 6 saat boyunca su değdirmeyin.
 
Ürünleri incelemek için tıklayınız...
 
Organik Sertifikalı Yüz Temizleme Sütü
 
Green Energy Organics
 
Hayvansal ve kimyasal maddeler, alkol, Paraben-SLS içermiyor. Hayvanlar üzerinde test edilmemiş.Ekolojik ve zehir içermeyen bir temizleme sütü. Bayıldııım!
Açıklaması aynen şöyle:
"Akdeniz'in organik zeytinleri, tatlı badem ve pirinç içeriğiyle cildin doğal nemini korur, üzüm çekirdeği özleriyle de cildi derinlemesine temizler" Koku katkısı yok. Gayet iyi de temizliyor. Temiz enerji sertifikası da var. Kimseye zarar vermeden,dünyayı kirletmeden üretilmiş... (17 Ocak 2012)
 
Bebekler içinRahatlatıcı Banyo Jeli
kimyasal yok,tertemiz
Organik SERTİFİKALI
 
Green Energy Organics
 
 Duş jellerinin içeriklerine baktıkça korkuyorum! Derimiz yoluyla kan dolaşımına katılan kimyasallar en az gidalarla aldığımız zehirler kadar tehlikeli. Ben de organikkozmetiksepeti.com adresinden Avrupa'nın en temiz bebek ürünlerini bulmuşken, bir tene edindim :)
Cildi tahriş etmeden ve yumuşak bitki özleriyle yıkıyor. Bebekler ve elbette hepimiz bunu hak ediyoruz. (17 ocak 2012)
 
La Recolte Des Fruits
 
Green Energy Organics
 
 
Taktım bu kozmetik organik sepete! Gidip gidip bakınıyorum ne gelmiş yeni, başka neler bulabilirim diye. Hepsi %100 organik parfüm, kimyasal, katkı maddesi yok. Hamilelerin güvenle kullanabilecekleri ender kozmetikler bu sitede. Ben de ara sıra bakmadan geçemiyorum. Hazır arındırıcım bitmişken (peeling) olgun ciltler için bir peeling aradım. Daha önce aldığım organik yüz temizleme sütüm de bitmek üzereydi, bu kez de "G.E Organics"in krem makyaj çıkarıcısını alayım dedim. İki ürün seçtim ve kullanmaya başladım. ( 15.03.2012)
Enerji veren ve renk açıcı yüz peelingi. İçinde neler var bakalım: (Hepsi organik tarım ürünleri ve sertifikalı) Ahududu, çilek,üzüm çekirdeği,buğday,pancar,tatlı badem,zeytin, ayçiçeği,buğday nişastası, soya ve pirinç kabuğu. Bunlarcildinyaşlanma sürecini yavaşlatan ve gerçekten deriyi hiç hırpalamadan ölü tabakasını soyan maddeler. Kokusu çok hoş! Çikolatalısı da var ama o daha nemsiz ve stresli deriler için hazırlanmış...
Hacim verici yüz temizleme kreminin yapısı çok yoğun. Kavanozdan alıp yüzüme sürerken elimi bir pudinge batırıyormuşum gibi.. :) Ama makyaj temizlendikten sonraki bıraktığı his derin bir nefes alır gibi,temiz...
Peelingi de jel kıvamda :
 
Banyo sonrası uyguladım. Gayet nazikçe ölü tabakayı temizliyor ve fiyatları da gayet makul. Sevindim bunları bulduğuma. Organik temizleme kremi 250 ml , arındırıcı 50 ml. Rahatlıkla 2-3 ay kullanırım. (İkisinin de fiyatı 59 TL)
Bu arada unutmadan belirteyim:
Kutuların altındaki ibareleri okumayı ihmal etmemeli kozmetik alırken. Mesela bu organik sertifikalı kremin ambalajının altında bakın neler var.
 
12M ibaresi olan kapağı açık kavanoz, size açıldıktan sonra 12 ay içinde tüketmeniz gerektiğini söyler. Yandaki 03.2015 notu da, eğer açmazsanız, ürünün tazeliğini zaten 2015 yılının Mart ayına kadar koruyacağını gösteriyor. Süper değil mi? İşte size saygı duyan bir kozmetik. Ref:00GL863 hangi kazanda üretilen krem olduğunu belirtir. Bu da firmaya mikrobiyal testler yapmak için ve eğer ürünlerden birinde sorun olursa sadece o kazanda üretilenleri piyasadan toplatmak için bir veridir.
 
Green Energy Organics ürünlerini edinmek için tıklayınız...
 
Fillast Lips
 
 
Bu ürünü "makyaj" bölümüne mi cilt bakımı bölümüne mi koyayaım bilemedim...En sonunda karar verdim:Bakım ruju olduğundan bu sayfaya koyacağım :)
(Mart 2012)
Dudakların yaşla beraber enine olan çizgileri de derinleşiyor. Arayıp taradım Fillast Lips'in içeriği ve kullanımı beni cezbetti. Günde 4-5 kez dudaklara nemlendirici gibi sürülüyor. Hem dokusunu iyileştiriyor,hem dolgunluğunu destekliyor hem de çizgileri yumuşatıyor. Dudak gençleştirici dedim ben ona....
Keçeli kalem dokusundan bir stik, alttaki bölümü çevirince rujun ucundan minik deliklerden ürün çıkıyor. Çok da eğlenceli. Çantadan eksik etmemek gerek.
 
 
Arad SPA Body Soufflé
Yaşla beraber derinin yağ salgısı da azalıyor ve eğer deriniz kuruysa daha da kuru oluyor:( Hal böyle olunce sadece banyo çıkışlarında değil,gün içinde de bacaklara nemlendirici bir krem sürmek gerekiyor. Yoksa kuruyan deri pul pul dökülüyor ve gerginliği ciddi rahatsızlık veriyor. Yağlı ama yapış yapış olmayan bir vücut kremi aradım uzun zaman. Arad Spa Body soufflé yi sevdim. Neden derseniz, bir kere içeriği sadece kuru deriyi yumuşatmakla kalmıyor ölüdeniz mineralleriyle bakımını direncini artırıcı etki de yapıyor.Elastikiyetini kaybetmesine engel oluyor bir yerde. Bu bir. İkincisi, içerdiği karite yağı, tohum yağları, üzüm çekirdeği yağı, cildin nem tutma kapasitesini de artırıyor. Evde SPA bakımı yani:) Kokusu da güzel. Türkçe "çarkıfelek" denilen fruit de passion adlı egzotik meyvenin çok hoş bir kokusu var.
(Mart 2012)
Her ne kadar canavara (!) benzetsem de görüntüsünü, kokusu kayısı ve mango karışımı ama daha çok şekerli bir koku bırakıyor. Sevdim :)
Karite yağını hiç yabana atmayın! Dünyada "argan" kadar değerli. Afrika'da yetişen bir ağacın kalın kabuklu cevize benzer meyvelerinden elde ediliyor ve kozmetikte de eczada da kullanılan çok iyi bir onarıcı ve nem koruyucu. Güneş yanıklarında ,saçı kuvvetlendiren ürünlerde, çikolata üretilirken kakao yağı yerine de kullanılan kıymetli bir yağ.
Elde edilmesi en az argan kadar zahmetli. Karite ağacının cevizleri(!) eylüle doğru toplanıp önce kabukları kırılıp, içindeki badem şeklindeki çekirdeği çıkarılıyor. Sonra
yıkanıp kurutuluyor.Ardından ezilerek posasına su katılıyor ki yağı süzülsün...Sonra kaynar suda yağının posadan ayrışması ve ardından içeriğindeki tortunun ayrıştırılması var.
Oldukça zahmetli ve ince iş isteyen bir yağ. (Kıymetini bilin diye yazdım.Herkes argan yağına takmışken anlatayım istedim) :)
 
All Free Natural Deodorant
 
Bu da nereden çıktı? Elbette içinde alüminyum ve paraben olmayan bir deodorant ararken! Şükür buldum. İçeriğindeki şerbetçi otu özleri ter kokusunu oluşturan bakterilerin gelişimini engelliyor. Zehirlenmeden deodorant kullanmak isteyenler için iyi bir alternatif. Çinko recinoleate sayesinde de koku absorbe ediliyor. Aloe vera yapraklarından elde edilen yumuşacık bir suyla nemlendirmesi sağlanmış. Hindistancevizi yağı var. Tertemiz bir deo. 12 saat koruma garantisi var. İddialı ve hoş. Hindistan'da üretilmiş... :)) Darısı Türk deodorant üreticilerinin başına! (02 Nisan 2012)
web siteleri : www.daysallfree.com
 
Brezilian Samba Body Scrub
(Vücut Peelingi)
 
 
Vücut bakımında, yüzeydeki ölü hücreleri ne kadar arındırıp, nemlendirici veya selülit kremi sürerseniz o kadar çabuk ve derin emilir. Kese yapmak kollarımı yoruyor ve bazen banyoda sıkıntı geliyor kese yaparken. Hem deriyi o kadar bastırarak çekiştirmek artık pek işime gelmiyor :) Deriyi çizmeyecek bir pütürcüklü (granüllü) arındırıcı ararken bunu denemeye karar verdim ve hiç de pişman değilim. :) (Nisan 2012)
Yumuşacık kum tanesi gibi doğal tuz ve şeker kristalleriyle ölü tabakayı atıyor. Hafif bir sabun hissi veriyor. Ardından ister selülit kremini ister nemlendirici vücut yağını/losyonunu sürüyorum. Misss.... İçeriği:
Canlandırıcı Kafein, Kahve, Brezilya'ya özgü Guarana + Muirapuama, Ardıç, Biberiye özleri ile besleyici yumuşacık Mango, Shea, Kakao ve Zeytinyağı.
 
 
Ürünleri incelemek için tıklayınız...
 
(11 Haziran 2012 de ürünüm bitti.)
 
 
Sesu In shower Tüy dökücü Krem
 
Tüy dökücü kremlerin çoğu,tüyler temizlendikten sonra bacaklarda veya kollarda kaygan,rahatsız edici bir film tabaka bırakıyor.Bunu sevmiyorum. Tüy dökücüyü kullandıktan sonra da deriyi sabunlamak tavsiye edilmez. İyice hassaslaştırır sabun çünkü.
Birçok marka denedim. Hele tüyleri kazımak için kullanılan spatulayı biraz bastıracak olsanız o bölge epey kızarır ve cilt zedelenir. Sızlar.
Sesu'nun ilk kez kullandığım duş altında süngerle uygulanan tüy dökücü kremi bir numara!
Pratik.Yakmıyor, yumuşak bir formülü var, çok kolay temizleniyor ve duş sonrası ciltte o sevimsiz tabakayı bırakmıyor. Favori ürünüm olduğu için, denemekte olduğum ürünler sayfasından "asal" sevdiklerim arsına alıverdim.
Türk malı olması da ayrı gurur verici. Fiyatı da çoook makul.
(9 Temmuz 2012)
 
Zorah Biocosmétiques Organik sertifikalı Argan Yağı
 
Arganla ilgili birden ortalık alev topuna döndü "insanlığı- daha çok dişileri- kurtarıcı" (!) kahraman krem şeklinde algılandı.Ortalık argandan geçilmez oldu! Bunca ürün arasında gerçekten organik olanı bulmak zor. Çünkü organik demek bitkiden çıkan yeşilliğin arasından gelen doğadan gelen demek değil ki! Doğanın göbeğinde köküne kimyasal gübre dökerek elde edilen "organiğin" (!) organikliği mi kalır? Metal preslerde sıkılan argan tohumunun organikliği mi olur? Metal değirmende çekerek sert Himalaya tuzunun tüm etkisini yok ettiğimiz gibi, içine doğaya ait olmayan maddeler giren üretim şekilleri kozmetiklerin doğallığını bozuyor.
Ve ardından MUTLAKA gerçekten organik midir yoksa sizi birileri kandırıyor mu anlamanız için dünyada ORGANİK kriterlerinin bağlı olduğu kurumlar hakkındaki yazımı okuyunuz.
 
 
Şimdi gelelim Zorah argan yağına. Yukarıdaki yazıya göz attıysanız uluslararası garantili sertifikalardan en iyisine sahip olduğunu göreceksiniz. Zorah bir Kanada markası ve tüm ürünleri organik sertifikalı.
Bu yağı yüz ve vücut kremlerime bir fıs sıkarak kullanıyorum.
Kış aylarında deri kuruluğunu güzel onaracak bir yağ yaları da bilhassa klor ve tuzlu deniz suyunun kuruttuğu vücut derisine kremlere katarak kullanabilirsiniz.
Organik. Gönül rahatlığıyla kullanın...Kimyasal yok. (03 Eylül 2012)
 
Zorah Biocosmétiques Organik sertifikalı(Sitala) nemlendirici
 
 
Bunun da içerisindeki hücre yenilemeye yardımcı argan var. Hyaluronik asit, lavanta yağı, gül yağı, portakal yağı var. Deride kırmızılıklardan şikayetçi - kuproz veya roacea rahatsızlığı denilen- damarların göründüğü ince ve hassas ciltler gayet iyi nemlendiren yatıştıran, elastikiyetini artıran bir içerik. Kimyasalsız olması daha da sevindirici. Krem süreyim derken zehirlenen ve bunun dokularda depolandığının, bir gün ortaya rahatsızlıklar olarak çıktığının farkına olan tüm hanımlar için güvenli bir marka Zorah.
Gözle görünür şekilde genç diri, sağlıklı bir cilt için ben yaşlardakilerin de 30 yaşın da kullanabileceği iyi bir sıkılaştırıcı, nemlendirici.(03 Eylül 2012)
 
Laboatoires SeadermHydraforce 500 ml
 

Bu bir saç,vücut ve tırnaklar için Sıkılaştırıcı yosun konsantresi...!

 

UNESCOtarafından rezerve edilmiş, biosfer alanı olan Moléne adasından alınmış %100yosun özlerinden oluşuyor.

Oligo elementler ve mineraller bakımından çok zenginolan, köpürmeyen, yağsız. Çocuklar ve yetişkinler için banyo sonrasınemlendirici olarak kullanılıyor. Durulanmıyor ki deri içeriğindeki aktiflerdenmaksimum düzeyde yararlanabilsin.

Kokusumuhteşem. Gerçekten deniz kenarındaki o ferahlatıcı yosun kokusunu alıyorsunuz.Çabucak kuruyor. Bu deniz ve plaj kokan nemlendiricinin moral düzeltici biretkisi olduğunu düşünüyorum.

Her banyodan sonra tün vücuda ve saç diplerine kullanılıyor. Bir şişe yaklaşık 1 ay kadar gidiyor.

İçeriği merak edenlere:

Etken Madde:
Laminaria digitata (% 5 ekstresi), Laminariadigitata (toz% 2 mikronize): Taze deniz yosunu, eser elementler, Deniz Suyu

 

 

 Konjac Sponge

(%100Bitki kökünden temizleyici peeling sünger)

Bilimsel adı Amorphophallus Konjac! :)

Bitki kökünden elde edilen liflerden yapılıyor. Aslında yenilebilen bir bitki bu. Neden cilt temizliğinde gönül rahatlığıyla kullanılır:Çünkü egzamalı ciltler dahil kimseye alerji yapmaz.

Hırpalamadan nazikçe ölü tabakayı atar. Kreme yüzey hazırlar.Ben pembe olanını seçtim.Çünkü kuru ve olgun cilde uygun olan, demiroksit açısından zengin olanı bu.

Yüzü doğal bir şekilde temizler, yumuşatır ve ferahlatır. Beraberinde temizleyici jel kullanmanıza gerek yok. Ama illaki kullanacağım derseniz bir çay kaşığı kadar yeterli.

Kullanmadan önce suda 1 dakika bekletip kök lifinin yumuşamasını bekleyin.

Sıkın. Yüzünüze boynunuza temizlemek ve peeling etkisi için kullanın

Cilde masaj yaptığı için yeni hücre oluşumuna yardımcı olur. Kir, fazla yağ, siyah nokta ve bakterileri ciltten uzaklaştırır ve gözenekleri derinlemesine temizler.Hassas ciltlere zarar vermez.

Yağlı ciltler için olan siyah bambu süngeri de çok başarılı, bebekler ve egzamalı ciltler için olan beyaz konjac da..

(2013 Kasım)

 

DİKKAT:

İşiniz bittiğinde kendi ipinden havadar bir yere asın. Nemi kurusun. Lavabo üzerinde tutmayın.Tekrar katılaşacaktır.

Konjac sponge çeşitleri için tıklayın. http://www.lilakutu.com/marka/konjac-sponge

 

Strivectin tl Tightening Face Serum

(28 Şubat 2014)

 

 

 

B3 Vitamini türevi olan Niasin’i kendi patentli formülüyle  (NIA-114) kullanan bir firma Strivectin. %5 Oranında aktif protein içermesi de sadece sarkmaları değil, cildin genel dokusunu da iyileştirmeye yardım ediyor.

Etkilerine oldukça güvendiğim bir ürün yelpazesi var. Peptid içeren ürünler içerisinde en güçlülerden biri…

Cildin doğal kolajen üretimini destekleyerek hem sıkılaşmasını hem daha diri görünmesini sağlayan bir serum.

Dolayısıyla düzenli kullanım gerekiyor. Yani her sabah ve her akşam temizlenmiş yüze ilk önce bu serumu ,ardından nemlendiricinizi sürmeniz gerekiyor.

Ve çokça sabır gerekiyor…. Çünkü elastikiyetini kaybetmiş derileri öyle 1 ayda toparlamak, gözle görünür sonuçlar almak zor. 40 Yılın elastikiyet kaybını bir ayda toparlayan bir krem piyasaya çıkarsa, zaten o gün artık teknolojinin son basamağına geldik demektir. İnatla 2-3 tüp kullanın… Sonuç gerçekten iyi.

Tek kusuru, pahalı gelmesi. Ama diğer muadilleriyle karşılaştırdığımda 275 liraya, bu kadar etkin çok az

Bu serumun ardından En iyi anti-aging krem ödülünü almış olan “StriVectin-SD Intensive Concentrate for Stretch Marks & Wrinkles”  adlı kremini uygulayabilirsiniz.

Kırışıkların derinliğini azaltırken, serumun toparlayıcı etkisine de destek oluyor

       

 

Çoğu firma içeriğini sayfasında net yazmazken, tüketiciye saygılarından bunu açıklayan firmalara  saygım sonsuz.

Açıklanmış içeriği şöyle:

Water, Cyclopentasiloxane, Myristyl Nicotinate, C12-15 Alkyl Enzoate, Glycerin, Butylene Glycol, PEG-40 Stearate, PPG-3 Benzyl Ether Myristate, Ethylene/acrylic Acrylic Acid Copolymer, Caprylyl Glycol, Ammonium Acryloldimethyltaurate/VP Copolymer, Polyimide-1, Sorghum Bicolor Stalk Juice, Isohexadecane, Benzyl Alcohol, Arylates/c10-30 Alkyl Acyrlate Crosspolymer, Aminomethyl Propanol, Pullulan, Sorbic Acid, Tetrasodium EDTA, Polysorbate 80, Benzoic Acid, Chlorphenesin, Cyanthea Cumingii Leaf Extract, Ceramide 2, D-limonene, Algae Extract, Malus Dometstica Fruit, Cell Culture Extract, Hyfrolyzed Hyaluronic Acid, Xanthium Sibiricum Fruit Extract, Cyperus Rotundus Root Extract, Lonicera Japnica Flower Extract (honeysuckle) Flower, Lecithin, Sodium Benzoate, Xanthan Gum, Potassium Sorbate, Tetratpeptide-21, Lepidium Sativum Sprout Extract, Dipropylene Glycol, Citrus Aurantium Dulcis Oil (orange), Hexmathylindaopyran, Ethyl Linalool, Citrus Limon Fruit Extract, Methyldihydrojasmonate 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kıvamı süt gibi. Alışılagelmiş serumlar gibi su rengi bir ürün değil. Komedojenik değil, paraben içermiyor. Kolay emiliyor. Yağlı yüzey bırakmıyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Cumlaude Lab Topylaude Omega Crem
(Kalınlaşmış Deriyi Yumuşatan Krem)

 

 

Allah kimsenin başına vermesin! Ellerimde ani bir kalınlaşma, derinin kalınlaşarak kuruması, çatlaklar başlayınca panikledim.

Avucumda da pullanma ve keratinizasyon ( boynuzumsu tabaka oluşması) olunca fırladım dermatologa.

Liken olduğunu söyledi ve bana vazelin ve salisilik asitle eczacının hazırlayacağı bir merhem yazdı.

Günde 4-5 kez kullandım. Bir ay boyunca. Sonuç aynı. Değişen bir şey yok.

 


Peeling denedim, ardından argan yağları, vazeline bulanıp pamuklu eldiven giyip yattım, organik serumlar kullandım… Nafile.

Bazen eklem yerinden yarılıp kanıyor. Geçiyor. İki gün iyileşir gibi oluyor hop yeniden çıkıyor.  
Bu kadar dikkatli ürün seçip alerji olma ihtimalim de yok. Temas dermatiti de değil… Kimyasallarla zaten nerdeyse tüm ilişkimi kesmiş biriyim.

Bulaşık deterjanı yer silme işini arapsabununa 1 kaşık soda , 1 kaşık karbonat katarak hallediyorum.

Çamaşırları toz sabunla yıkıyorum deterjan girmiyor eve. Çamaşır suyunu zaten yasakladım yıllardır.Peki bu ne?
 

Bir psikolog arkadaşım strestendir dedi. Egzamaya çevrime ihtimali de olduğundan panikledim yine.

 

Duygularımızın bedenimizi nasıl değişime uğrattığını bilen, Louise Hay’in kitaplarını hatmetmiş biri olarak şunu çok iyi anladım:

Strestendir dedikleri şeyi , algılarımızı değiştirmeden halletmemiz mümkün değil.

E, hassas birine nasıl hassas olma denir ki? Huyu karakteri bu! Vurdumduymaz olmayı öğrenebilseydi zaten stres yapmazdı.Vicdan ve tepkiler karakterin parçası.

Değişmek nasıl mümkün olabilir?

 

Psikolog arkadaşıma hak verdim! Evet ellerimdeki bu kalınlaşma stresten. E, ben değişemiyorum. Bu saydıklarımı – ve daha bir çok satırı da-  ruhumdan atamıyorum.

O halde ellerim böyle yaşamaya alışmam gerek. Yeni keşfettiğim bu kremi henüz birkaç kez sürdüm, yumuşacık yaptı, birçok ilaçtan daha iyi geldiğini izledim.

Belki Cumlaude Topylaude’un kalbe sürüleni de vardır..Bulursam deneyeceğim. (02 Nisan 2014)

 

 

Yorumlar Yorum Yaz

selma coşkun 2012-02-11 00:14:43

Ayşenur Hanım Merhaba;

Tesadüfen internette gezerken ürünlerle ilgili vermiş olduğunuz bilgileri okudum.Size güveniyorum.Ve bu ürünlerden birkaçını alacağım.Ayşenur Hanım bir de size cilt bakımı her ay yaptırılması gereken bir zorunluluk mudur? Birde cildim karma.Yüzümün mat bir görünüşü var.Bunun için ayrıca önereceğiniz ayrı bir ürün olabilir mi?

Saygılarımla,

Ayşenur'dan Not:

İetişim ve Ziyaretçi Defteri bölümlerinde yer alan "Güzellik/kozmetik hakkında sorularınızı ziyaretçi defterine yazmayınız!" uyarısında yer aldığı üzere;

Sorularınızı http://www.lilakutu.com/lilapedia/sor adresinden yanıtlıyorum.
Soru sorabilmek için önce üye olmanız (ücretsiz) sonra güzellik profilinizi eksisiz doldurmanız gerekiyor.
Soru e-postanıza isterseniz cildinizin durumunu gösteren fotoğraf da yükleyebiliyorsunuz."

Ayşenur Yazıcı

emel ceylan 2012-02-06 00:58:13

37 yaşımdayım. bu yıl hafiften kaz ayklarım başladı .ama aile genetiği kırışmaya yatkın. gündüzleri 5o faktölü koruyucu kullanıyorum.akşamlrıda şu aralar bepantol losyon kullanıuorum çok güzel bir krem .ama sürekli kullanıma uygunmu. biliyorum tavsiye etmişsiniz göz çevresi kremleri maskeleri ama malum mali durumumum elvermiyor .ama fakirim diyede erkenden kırışmak istemiyorum bütçeme uygun neler yapabilirim. evicap ampulu (evitamini) yüzüme sürüyorum geceleri bazen susam yağı sürüyorum sizce uygunmu .sevgiler.
tv deki proğramı elinizden alınmasını unutmadım.sizi oradan izleyebiliyordum sevgiler

Ayşenur'dan Not:

İetişim ve Ziyaretçi Defteri bölümlerinde yer alan "Güzellik/kozmetik hakkında sorularınızı ziyaretçi defterine yazmayınız!" uyarısında yer aldığı üzere;

Sorularınızı http://www.lilakutu.com/lilapedia/sor adresinden yanıtlıyorum.
Soru sorabilmek için önce üye olmanız (ücretsiz) sonra güzellik profilinizi eksisiz doldurmanız gerekiyor.
Soru e-postanıza isterseniz cildinizin durumunu gösteren fotoğraf da yükleyebiliyorsunuz."

Ayşenur Yazıcı

müge güven 2012-02-01 14:30:31

merhabalar Ayşegül hanım dr perricone ürünleri hakkında bilgi verebilir misiniz? Gerçekten işe yarıyor mu içeriğindeki ürünler uzun vadede cilde zarar verir mi? teşekkürler..

Ayşenur'dan Not:

İetişim ve Ziyaretçi Defteri bölümlerinde yer alan "Güzellik/kozmetik hakkında sorularınızı ziyaretçi defterine yazmayınız!" uyarısında yer aldığı üzere;

Sorularınızı http://www.lilakutu.com/lilapedia/sor adresinden yanıtlıyorum.
Soru sorabilmek için önce üye olmanız (ücretsiz) sonra güzellik profilinizi eksisiz doldurmanız gerekiyor.
Soru e-postanıza isterseniz cildinizin durumunu gösteren fotoğraf da yükleyebiliyorsunuz."

Ayşenur Yazıcı

Nihan ÖZSOY DÖRTKOL 2012-01-31 09:22:28

Merhaba Ayşenur Hanım, Size bugünlerde çok meşhur olan Argan yağı hakkında danışmak isterim, öncelikle piyasadaki ürünler hakkında pek bilgi sahibi değilim ve sizin kullanıp kullanmadığınızı da bilmiyorum açıkçası, internette de biraz araştırdım ama en iyisini ve de Ankara 'da nerede bulabilirim ya da bana bir marka tavsiyesi verebilir misiniz? Çok teşekkür ederim, arkadaşlarım ve ben de güven uyandırdığınız için bu konuyu size danışmak istedik, Mutlu Kalın... Sevgiler..

Ayşenur'dan Not:

NihN hNAIMCIĞIM,
aRGAN YAĞI SADECE fAS'TA ÜRETİLEN BİR YAĞ BİLİYORSUNUZDUR NE HİKMETSE TÜM DÜNYAYA ŞİŞE ŞİŞE DAĞITILIYOR :
"KİTOKO" VE "Marrakesh Oil" şu an içerik olarak dünyada en iyi argan karışımlarının olduğu 2 marka.
İkisi de en yüksek oranda argan karite yağları karışımlarıdır...
Saf argan'ı sadece Fas'ta belki yerel üreticilerde bulabilirsiniz ..O da ne kadarı saf bilinemez...
Sevgilerle

Tülin Erünsal 2012-01-26 23:45:10

Merhaba Ayşenur Hanım, harikasınız.54 yaşındayım.

Güzellik için önceliğim sizsiniz. Sitenizin sıkı bir takipcisiyim.Sizin daha önce kullanmış olduğuz bir ürün için bilginize çok ihtiyacım var. SILKYFOOT Siparişim geldi.2 ad. verdim.Birde 76 yaşındaki annem için. Ama birden korktum. Siz kullanırken bir proplem oldumu.Soyulurken ayakkabı giyebildiniz mi acıdımı.45-60 dk.bekletin diyor. Bana acil cevap verirseniz çok mutlu olacam.Kullanmak için sizden gelecek cevabı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. Sevgilerimle...

Ayşenur'dan Not:

Tülin Hanımcığım,
Bilmem geç kaldım mı :(
İnanın hem lila kutu hem web sitemdeki sorulara gece gündüz cevap yazıyorum ve bitmiyor...
Kimseyi de eksik koymak istemiyorum ama yetişemez oldum:(
Silky Foot ve Baby Foot aynı içerikteler.
Salisilik asitle (veya glikoik veya laktik asitle) derinin kaba tabakası NAZİKÇE yakılmış olur. Ve ayak derisi ürünü kullandıktan 3 gün sonra soyulmaya başlar. 10 gün kadar soyulma devam eder.
SAKIN derileri çekip siz soymayın. Bırakın iyice kendi soyulsun.
Zaten 7.ci gün bir banyo sonrası ayak ıslakken havluyla hafifçe oğuşturarark ölü tabakayı atabilirsiniz.
Annenizin yaşının bir sorun oluşturacağını sanmıyorum.
Sadece ayakta mantar olmaması gerek.Açık yara olmaması gerek.
Kabuk tutmuş bir yara da olmaması gerek.
Sağlıklı bir ayağa uygulanabilir.
Normal hayatınıza devam edersiniz.Bir acı veya yürümede aksaklık,engel söz konusu değil. Güneşte derinin yandıktan sonra soyulması gibi düşünün..
sevgilerle

Tüm yorumları oku
Ziyaretçi İstatistikleri
IP Adresiniz Bugün Toplam
54.243.23.129 322 2856121